Co nás čeká

Vlastík Krejčí

Začal nám nový rok, rok 2021 našeho občanského kalendáře, a s odchodem starého roku se můžeme ohlédnout za tím, co jsme za onen poslední rok udělali či neudělali, co jsme ztratili nebo naopak získali, co se nám povedlo nebo nepovedlo, kam a zda vůbec jsme se někam posunuli, něco nového naučili, prostě co se to vlastně stalo.

„Quod est inferius est sicut quod est superius,

to, co jest dole, jest jako to, co jest nahoře

et quod est superius est sicut quod est inferius,

a to, co jest nahoře, jest jako to, co jest dole,

ad perpetranda miracula rei unius.

aby dokonány byly divy jediné věci.“

Tedy lapidárně shrnuto, jak nahoře, tak dole. Toto spojení, splynutí a propojení všech věcí, a i člověka, s veškerenstvem, se v praxi projevuje v různých konkrétních formách, ať už v duchovní rovině v mystice, nebo ve snaze o poznání světa filosofií, ale i v různých vykladačských praktikách, věštících budoucnost.

Začátkem nového roku můžeme nejen bilancovat, ale také se můžeme ptát, co nás v tomto novém období čeká. A měli bychom se ptát. Můžeme se samozřejmě ptát např. astrologie (když už jsme úvodním citátem nakousli esoteriku). Nebo jiné metody pro výklad budoucnosti, třeba karet. Kávové sedliny. Já třeba mám rád I-Ťing nebo geomancii… Ale myslím, že bychom se také měli ptát o něco „přízemněji“. Co chceme v tomto roce udělat? Co nového se chceme naučit? Čeho chceme dosáhnout? Máme nějaký záměr?

Odpovědět už si musíte sami.  Já vám jen přeju, abyste se sami sebe opravdu zeptali a abyste i našli ty správné, vaše, odpovědi.

About the Author